Dlaczego blog?

Przygotowanie fizyczne jest jedną ze składowych treningu sportowca, łącznie z treningiem techniczno – taktycznym czy treningiem mentalnym, które ma wpływ na rezultat sportowy. Sędziowie piłkarscy są grupą sportowców, którzy nie są oceniani pod kątem osiągnięć motorycznych, ale prawidłowości podejmowanych na boisku decyzji. 

Czy to jednak oznacza, że sędziowie powinni zaniedbać kwestie przygotowania fizycznego do zawodów?

Wraz ze zmianą charakterystyki rozgrywanych meczów, minęły także czasy sędziów, którzy nie grzeszyli formą fizyczną. Gra stała się szybsza, bardziej widowiskowa i bardziej wymagająca fizycznie nie tylko dla zawodników, także i dla sędziów, którzy są nieodłączną częścią widowiska piłkarskiego i swoimi decyzjami sprawują kontrolę nad meczem.

Kolegium Sędziów Polskiego Związku Piłki Nożnej postanowiło zmierzyć się z wyzwaniem i od kilku lat korzysta z usług trenera od przygotowania fizycznego Grzegorza Krzoska, co pozytywnie wpłynęło na poprawę formy fizycznej sędziów. 

Celem bloga jest podzielenie się moim prywatnym spojrzeniem na tematykę przygotowania fizycznego wśród sędziów piłkarskich.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *